Przejdź do treści

Jak wybrać odpowiednie fronty?

Wybór frontów meblowych powinien być podyktowany ogólnym charakterem kuchni. W zależności od tego czy ma być ona nowoczesna, klasyczna w stylu skandynawskim, kolonialnym, art deco lub innym, powinniśmy wybrać fronty harmonijnie komponujące się z pozostałą częścią wnętrza a najlepiej całego domu lub mieszkania, wszak nie ma nic gorszego niż plątanina różnorodnych stylów w wnętrzu. Najlepiej zacząć więc od wyboru ogólnej koncepciki, która pozwoli przygotować bardziej szczegółowy projekt.

Jest oczywiste że projektując wnętrze natrafiamy na ograniczenia takie jak choćby układ pomieszczeń i położenie okien, ale wszystko inne zależy już tylko od wyobraźni naszej lub projektanta. Aby w sposób świadomy wybrać odpowiednie fronty kuchenne należy poszukać inspiracji, choćby w Internecie gdzie nie brakuje zdjęć pięknie urządzonych kuchni w różnych stylach. Wystarczy tylko wybrać ten, który najbardziej się nam podoba i na jego podstawie zaaranżować własną kuchnie wybierając przy tym rodzaj płytek, frontów i blatów meblowych oraz materiał na posadzkę.

Zajmijmy się teraz charakterystyką frontów meblowych, do wyboru mamy fronty drewniane, lakierowane i fornirowana, różniące się od siebie nie tylko sposobem produkcji, ale przede wszystkim wyglądem.Fronty drewniane produkowane w całości z litego drewna idealnie nadają się zarówno do klasycznych jak i stylowych kuchni w stylu vintage, skandynawskim lub kolonialnym. Są dostępne w różnych wzorach i kolorach a co najważniejsze są bardzo solidne.

Fronty lakierowane to rozwiązanie najczęściej stosowane w nowoczesnych i stylowych wnętrzach. Duża paleta dostępnych lakierów, którymi mogą zostać pokryte fronty lakierowane sprawia że posiadają one niesamowite zdolności adaptacyjne a przez to można dopasować je do każdego wnętrza.

Fronty fornirowane to bardzo ciekawe rozwianie, które z powodzeniem sprawdzi się zarówno w nowoczesnym jak i nieco bardziej klasycznym wnętrzu. Fronty te mogą zostać pokryte warstwą naturalnej lub modyfikowanej okleiny co daje duże możliwości w wyborze ich koloru i faktury. Z kolei fronty fornirowane pokryte warstwą naturalnego drewna doskonale imitują fronty drewniane, idealnie nadają się więc do klasycznych wnętrz, są przy tym znacznie tańsze od frontów wykonanych w całości z litego drewna.